AKTĪVĀS FARMACEITISKĀS SASTĀVDAĻAS

Farmaceitisko preparātu izstrāde ir zinātne, kas ir atbildīga par pielāgotu zāļu izveidi. Kombinētie medikamenti tiek radīti, apvienojot atsevišķas sastāvdaļas precīzās devās un nepieciešamā zāļu formā, kas nepieciešama pacientam un viņa unikālajām vajadzībām.

PRIEKŠROCĪBAS AKTĪVO VIELU REALIZĒŠANAI 

Sajaucot aktīvās vielas ir priekšrocības, no kas nodrošina pacientiem medikamentus, kas ir personalizēti, lai tie atbilstu viņu īpašajām vajadzībām, gadījumos, ja trūkst komerciāli pieejamo zāļu piegādes. Medicīniskās vajadzības bieži vien ir jāapvieno; piemēram, dažiem pacientiem, lai novērstu alerģisku reakciju, no farmaceitiskajiem līdzekļiem ir jāizslēdz noteikta nebūtiska sastāvdaļa. Citiem ir nepieciešami kombinēti medikamenti, lai iegūtu precīzu devu līmeni, kas ir raksturīgs viņu personīgajām vajadzībām un ko nevar piedāvāt komerciāli pieejami medikamenti. Turklāt maisīšanas aptiekas tiek izmantotas mazāk obligātiem mērķiem. Pacientiem bieži ir nepieciešami medikamenti alternatīvās formās. Piemēram, ja mazam bērnam vai vecāka gadagājuma pacientam ir grūtības ieņemt kapsulu devu; tomēr kombinētās aptiekas var izsniegt to pašu recepti sīrupa vai šķīduma veidā vienkāršākai ievadīšanai vai krēma bāzes formā, lai pacients varētu lietot zāles lokāli. Farmaceitiskos maisījumus izmanto arī, lai mainītu recepšu garšu un izskatu, lai uzlabotu pacientu atbilstību un estētisko pievilcību, īpaši bērniem un gados vecākiem pacientiem.

ZĀĻU SAGATAVOŠANA

Saliktos medikamentus pasūta licencēts ārsts, veterinārārsts vai cits ārsts, aktīvās vielas jāsajauc atbilstošā un rūpīgi kontrolētā vidē licencētam farmaceitam. Visas aptiekas agrāk bija kombinētās aptiekas. Farmaceitam bija raksturīgi izmantot savas zināšanas, lai sagatavotu medikamentus konkrētam pacientam īpašā formā, kas atbilst pacienta konkrētajām medicīniskām prasībām, izmantojot tā laika labākos standartus. Zāļu masveida ražošana, ko radīja aptieku modernizācija, ātri padarīja maisījuma farmaceita amatu novecojušu. Daudzi ražotie farmaceitiskie izstrādājumi tagad ir "viens izmērs der visiem", kas neatbilst dažu pacientu īpašajām vajadzībām. Ja pacientam ir alerģija pret noteiktu konservantu, krāsvielu vai saistvielu, kas atrodas komerciāli pieejamos medikamentos, aptiekas maisījums var būt vienīgā alternatīva. Turklāt, ja ārstēšanai ir nepieciešama cita deva, kas netiek pārdota komerciāli (piemēram, zīdaiņiem, bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem vai mājdzīvniekiem) vai aromatizējot, zāles ir nepieciešamas, lai padarītu tās pieņemamākas dažiem pacientiem, īpaši bērniem. Ja zāļu lietošana tabletes formā nav alternatīva, to var pārvērst par krēmu, šķidrumu vai svecīti (t.i., pacientiem ar čūlas mutē, hospisā utt.)